این افتخار را دارم طی بیست وهشت سال فعالیت های مشاوره ایم ، چه زمانی که در صنف مشاوره املاک مشغول فعالیت بودم و چه اکنون که بعنوان مشاور حقوقی و سرمایه گذاری املاک ومستغلات افتخار خدمات دهی به هم میهنان عزیزم را دارم ، توانسته ام به بسیاری از هم میهنانم کمک کنم تا خانه خوبی بخرند ، یا ملک شان را تبدیل به احسن کنند ، یا به دنیای پر سود سرمایه گذاری ملکی ورود کنند ، هم با دنیای کارمندی خداحافظی کنند ، هم با محدودیت های زمان و مکان و سیاست های عجیب و غریب دولت ها مقابله کنند ، هم بازنشستگی برای شان معنای بهتری پیدا کند ، هم سرمایه ، هم امنیت و هم جان شان را حفظ کنم و هم برای بسیاری از مردم عزیزمان این فرهنگ را جا انداخته ام که ”  همیشه پیشگیری بهتر و مؤثر از درمان است ! ” و هم چنین هرگز در امر معاملات املاک احساسی و عجولانه رفتار نکنند و نیز بهترین رفتار در بازارمسکن در سال های اخیر معاملات همزمانی هست که یاد گرفته اند و شکی ندارند که بهترین ، پرسودترین و امن ترین بازار سرمایه گذاری همانا بازار ملک است .

مطلب دیگه اینکه طی سال های اخیر بدلیل نیاز های موکلینم دست به تحقیقات و مطالعات عدیده ای زده ام که دستاورهای آن حیرت انگیز بوده است و این دستاوردها هم چنان عزمم را برای ادامه این راه ، راسخ تر از قبل کرده است . در سال های رکود بازار مسکن به ویژه در دهه هشتاد که همه سرمایه گذاران را به مرز نا امیدی رسانده بود و همه سرمایه ها در بانک ها بلوکه و فریز شده بود و بسیاری از سازنده ها زمان را با مسافرت ، تفریح و انتظار رونق می گذراندند ، متوجه شدیم تاجران ، بازرگانان ، تولید کنندگان ، وارد کنندگان و کارخانه دارانی توانسته اند  روی پا خود بایستند و آبرو  و اعتبار صنفی خود را در سطح بازار و منطقه بخرند و حفظ کنند دقیقاً کسانی بودند که دستی بر ملک داشتند و به خاطر داشتن املاک و مستغلات با اسناد ملکی کلی بازی می کردند ( مثل دریافت وام ، دریافت ضمانت نامه بانکی و دیگر اعتبارات بانکی ) و با امنیت خاطر تمام توانستند بحران های اقتصادی وسیاسی متعددی را پشت سر بگذرانند . اگر چه صورت شان را با سیلی سرخ شده بود اما آبرو داری کردند و هم چنان معتبر ماندند . اما کسانی که همه تخم مرغ های خود را در یک سبد ( یک کسب وکار ) گذاشته بودند و در بازار املاک حضور نداشتند گرفتاری مالی فراوانی را متحمل شدند و برخی از این افراد متأسفانه بدلیل نداشتن هوش ملکی مناسب و عدم تقویت آن ؛ یا متواری شدند یا به زندان افتادند و یا توسط رباخواران زالو صفت بازار استثمار شدند .

افتخار دیگرم در دنیای مشاوره این است که با شروع دهه نود با توجه به تحلیل ها و پیش بینی رفتارهای سیاسی و اقتصادی دولت قبلی و فعلی ، به بسیاری از سرمایه گذاران ، ملاکین ، صاحبان نقدینگی و صاحبان کسب وکار چند توصیه مهم داشته باشم که در اینجا هم آن را مجدانه تکرار می کنم :

نخست اینکه همه تخم مرغ ها ( سرمایه ) تان را در یک سبد ( کسب وکار ) قرار ندهید .

دوم اینکه تابعیت دومی را هم برای خودتان از کشور دلخواه تان اخذ کنید ؛  چرا که دنیا رو به کوچک شدن است . برای اینکه بازارهای سرمایه همیشه فراز و فرود سنگین داشته و در آینده هم خواهد داشت .

سوم اینکه باید از دانش فنی ، تجربیات و تخصص دیگر کشورهای پیشرفته استفاده کرد .

 چهارم اینکه از آنجا که بسیاری از کسب وکارهای سنتی رو به افول است و نیز نیازهای بشر به صورت همکاری بین المللی با توجه به پتانسیل و ظرفیت کشورها ، در حال اجابت هست ؛ پس شما هم باید جایی در این برآورد نیاز ، خواسته و تقاضای بشر داشته باشید .

 با استفاده از تجربیات ، تحقیقات و مطالعات  28 ساله دکتر محمود حقیقت طلب ، هم سرمایه تان را بیمه کنید ، هم امنیت برای خود بخرید ، هم حرفه ای معامله کنید ، هم فارغ از محدودیت های زمان و مکان و تصمیمات عجیب و غریب دولت ها ، کار و زندگی کنید .

با سه تیپ  خدمات مشاوره ای در کنارتان هستم :

– مشاوره جلسه ای یا ساعتی

– مشاوره پروژه ای

 – مشاوره سالانه